#2016-06-27 18:51:35 

SherlockH

Użytkownik

Posty: 41

Skąd: Warszawa

Wiek: 26

Witam! Mam w planach założenie basenu na swoim ogródku i hciałem nieco zebrać informacji. Mianowicie to jak to wyglada z utrzymaniem basenu? Szczególnie jeśli chodzi o czystosc? Bo rózne o tym słuchy chodzą, a ja chcialbym wresczie usłyszeć conieco od ludzi, kturzy mają swój basen ;)
#2016-06-27 20:14:09 

Jupiterka

Użytkownik

Posty: 124

Skąd: Kraków

Wiek: 60

Ja powiem szczerze, że wychodze z założenia, że trzeba zawsze wyławiac wszystko, co wpadnie do basenu. Potencjalnie wszystko tomoze być nośnikiem glonów, albo stac się pożywka dla bakterii.
#2016-06-27 21:43:44 

Kloun

Użytkownik

Posty: 40

Skąd: Ustka

Wiek: 27

Koeżanka ma po części rację, ale to jeśli by wyławiać w danym momencie dosłownie wszystko, to myśle, że posiadanie basenu ograniczaloby się tylko i wyłącznie do wylawiania wszystkiego, co do niego wpadnie ;D Na pewo trzeba zadbać o jakąś plandekę, rolety, czy cokolwiek, czym asłonisz basen, kiedy sięz niego nie korzysta. A poza tym, to do walki z glonami, bakteriami, czy nieprawidłowym pH ważne jest mieć odpowiednią chemię basenową.
#2016-06-28 00:26:55 

SherlockH

Użytkownik

Posty: 41

Skąd: Warszawa

Wiek: 26

A czym jest ta chemia basenowa właściwie? To coś jak chlor, czy ozon? O to chodzi?
#2016-06-28 01:01:30 

Kloun

Użytkownik

Posty: 40

Skąd: Ustka

Wiek: 27

Między innyi, są to specjalne związki właśnie na bazie tych dwóch pierwiastków, o których wspomniałeś, tyle, że one mają jeszcze swoje dodatkowe właściwości. :) Są to tez środki do samego czyszczenia basenu, kiey woda jest spuszczona :) Ważne jest tez to, by ta chemia była od odpowiedniego producenta, ponieważ jak kupisz jakieś środki typu „noname made in China”, to możesz być przekonany, że odbije się to na samym basenie. Ja na przykład kupuję tutaj http://www.bio-baseny.pl/chemia-basenowa-aquapool/ chemię firmy Aquapool i są one według mnie najlepsze.
#2016-06-28 01:45:42 

SherlockH

Użytkownik

Posty: 41

Skąd: Warszawa

Wiek: 26

Hm… jak to się wszystko czyta, to trochę skomplikowanie… a ta strona, co ją podałeś, to co to za sklep, frima, czy cokolwiek?
#2016-06-28 04:02:52 

Kloun

Użytkownik

Posty: 40

Skąd: Ustka

Wiek: 27

A widzisz kolego :) to jak jeszcze nie masz upatrzonego modelu basenu, to możesz się do nich zgłosić. To polski producent właśnie basenów z laminatu i innych tworzyw :) Przy okazji można u nich dostać trochę akcesoriów i tę profesjonalna chemię.
#2016-06-28 04:20:50 

SherlockH

Użytkownik

Posty: 41

Skąd: Warszawa

Wiek: 26

Hm… szkoda tylko, że mają tylko gotowe formy basenów.
#2016-06-28 06:10:52 

Kloun

Użytkownik

Posty: 40

Skąd: Ustka

Wiek: 27

Nonsens! Jeśli chcesz, żeby ci zaprojektowali basen, to nie ma najmniejszego problemu. Myśle, że spokojnie Ci stworzą taką formę czy nieckę, jaką będziesz chciał i jaka będzie Ci pasowac. na pewno jeszcze Cipolecą odpowiedni kształt. Wiesz, wszystko da się dogadac ;)
#2016-06-28 08:40:13 

SherlockH

Użytkownik

Posty: 41

Skąd: Warszawa

Wiek: 26

to by zmieniało postać rzeczy. W takim razie zwórcę się do nich, zobaczymy, co mi będą w stanie zaoferować. W sumie fajnie by było, gdyby była jakaś atrakcjnya oferta u nich, bo bym mógł tam robic stale zakupy tej chemii ;) Dzieki za rozmowę ;)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015