#2016-02-05 04:59:27 

Kosimos

Użytkownik

Posty: 33

Skąd: Zabrze

Wiek: 36

Witam. Mam pytanie do rodziców kilkulatków – kiedy nauczyliście swoje pociechy samodzielnie myć ząbki?
#2016-02-05 07:27:07 

Jupiterka

Użytkownik

Posty: 124

Skąd: Kraków

Wiek: 60

Moja córka zaczęła myc ząbki sama w wieku trzech lat. Wcześniej ja myłam jej zęby za pomocą małej szczoteczki przeznaczonej dla dzieci, które nie ukończyły jeszcze dwóch lat. Uzywałam do tego również specjalnej, przeznaczonej dla najmłodszych dzieciaczków pasty. Wiem, że mycie zębów u dzieci jest bardzo ważne, choć wcale nie jest łatwe. Już klikumiesięczne dzieciaczki mogą nabawić się próchnicy, bo usypiają podczas karmienia. Dlatego im wcześniej dziecko nauczy się myć zęby, najpierw z pomocą dorosłych, a potem samodzielnie – tym lepiej.
#2016-02-05 09:29:53 

Kosimos

Użytkownik

Posty: 33

Skąd: Zabrze

Wiek: 36

Moja córcia też ma trzy lata, ale jeszcze nie umie samodzielnie myć zębów. W ogóle szczotkowanie ząbków nie jest jej ulubionym zajęciem. Może wiesz co zrobić, żeby ją do tego zachęcić?
#2016-02-05 11:23:49 

Jupiterka

Użytkownik

Posty: 124

Skąd: Kraków

Wiek: 60

Są różne sposoby. Można np. kupic pastę albo żel do mycia zębów dla dzieci o lubianym przez dzieciaków smaku, np. coli albo gumy balonowej. Można również kupić dziecku szczoteczkę przedstawiającą jego ulubioną postac z bajki. Czasem można także obiecać mu nagrodę za prawidłowe umycie zębów. Ale z nagrodami nie można przesadzać, bo dzieci potrafią to wykorzystać.
#2016-02-05 13:55:13 

Kosimos

Użytkownik

Posty: 33

Skąd: Zabrze

Wiek: 36

No wiem, nie mogę pozwolić, żeby po każdym umyciu zębów córka domagała się nagrody. Ale na początku nagroda może ją zmotywować do przykładania się do szczotkowania. Może dzięki temu nauczy się dobrze myć zęby i wyrobi w sobie nawyk codziennego powtarzania tej czynności.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015